Metal Experience

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Bark - The Time Has Come | CD

Erik van Dijk | 23 maart 2025

De Antwerpse metal band Bark is ontstaan in 2014 en persoonlijk volg ik de band sinds het debuut ‘Voice of Dog’ uit 2016. Inmiddels is de band toe aan het vijfde album ‘The Time Has Come’ dat op 25 april verschijnt via Listenable Records.

Wat opvalt bij Bark is dat de band bij ieder album een zekere progressie door maakt  en dat de band sinds het laatste album ‘Rambler of Aeons’ uit 2022 steeds meer een eigen geluid weet te creëren. Dat betekend voor mij een ochtendje Bark luisteren, waarbij de eerste vier albums achtereenvolgens op mijn platenspeler belanden. Het stemt mij altijd weer tevreden wanneer ik zie dat de line-up ongewijzigd is, door de jaren heen is alleen Rui de Selva vervangen voor gitarist Toon Huet. Belangrijker is dat gitarist Martin Furia bij Bark is gebleven, dit naast zijn drukke job bij Destruction en zijn werk als producer. Wat Bark verder herkenbaar maakt zijn de vocalen van blaffende Ron Bruynseels, voor mij een onmisbare factor in de band. De ritmesectie bestaat nog steeds uit de broers Jorn en Ward Van der Straeten, zodat we met een gerust hard ‘The Time Has Come’ aan de eerste luisterbeurten kunnen onderwerpen.

Het album telt maar liefst twaalf nummers en zoals gebruikelijk vinden we hier geen lange epistels, maar nummers tussen de drie en vier minuten. Het openingsnummer en tevens de eerste single is ‘Negativist’. Een orkaan van geluid knalt door mijn speakers in één van de bruutste nummers in de historie van Bark. Ongekende agressieve vocalen van brulboei Ron Bruynseels die weliswaar letterlijk zijn wilde haren heeft verloren, maar vocaal nog steeds garant staat voor spektakel.

Met ‘Shaman’ kunnen we even op adem komen. Het nummer draagt onmiskenbaar de Bark handtekening, maar is een tandje tammer doch niet minder energiek. Opmerkelijk is wel de samenzang aan het einde van het nummer. ‘Dodge the Bullet’ heeft die heerlijke Death ‘n’ Roll vibe, het sterke gitaarwerk en de denderende ritmesectie zijn bepalend in het nummer.

Wat overigens steeds meer op valt is de inbreng van gitarist Toon Huet, die naast sterke solo’s met zijn gitaarwerk meer metal in de songs brengt. Soms eenvoudig met ritmisch gitaarwerk, zoals in het nummer ‘On No One’s Word’, dan weer meer op de voorgrond met solo’s in hetzelfde nummer maar ook in de brute opener. Bij ‘Whisky Rivers’ schieten de vonken er weer van. Een hoog tempo, een sterk en groovend tussenstuk en steeds weer Ron met zijn geweldige strot. Ook ‘Seven’ is zo’n stevige beuker die de moshpit zal laten ontbloeien. Nummers als ‘Faceless’, ‘Wanted Man’ en ‘Wildheart’ herbergen die kenmerkende Bark groove, heerlijke nummers waar meer ruimte is voor het gitaartandem Huet / Furia. ‘Lord of the Skies’ is een bijzonder nummer, een nummer dat meer gelaagd is en bijzonder melodieus is door het gitaarwerk. Bij ‘Wrath Unchained’ wordt meer gespeeld met tempo’s en net als bij de voorganger klinkt het nummer vernieuwend zonder de Bark identiteit te verliezen. Het afsluitende ‘The Curse from Above’ haakt aan bij de voorgangers, een melodisch mid-tempo nummer dat lekker weg luistert.

De nieuwe Bark is weer een onvervalste beuker! De band heeft weer duidelijk progressie gemaakt zonder de eigen identiteit te verliezen. Met name het gitaarwerk en de gelaagdheid in de composities zijn opvallend, dit met de overtuigende vocalen maken het Bark van 2025. Een aanrader voor liefhebbers van het eerdere werk, ‘The Time Has Come’ is wellicht het beste, meest complete, wat het vijftal uit Antwerpen heeft voortgebracht. ‘The Time Has Come’ verschijnt op 25 april via Listenable Records en is naast digital verkrijgbaar op CD en kleurrijk vinyl.

Tracklist

01. Negativist 02:52
02. Shaman 04:02
03. Dodge the Bullet 03:12
04. On No One’s Word 03:45
05. Whisky Rivers 03:24
06. Faceless 03:50
07. Wanted Man 04:07
08. Seven 04:01
09. Wildheart 03:28
10. Lord of the Skies 03:10
11. Wrath Unchained 04:06
12. The Curse from Above 03:28

Uitgever: Listenable Records

Rating: 90/100

Website: Bark

Line up

Jorn Van der Straeten – Bass
Ward Van der Straeten – Drums
Martin Furia – Guitars
Toon Huet – Guitars
Ron Bruynseels – Vocals

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.