Metal Experience

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Sarayasign – Shadows Of A Dying Light | CD

Manfred Werger | 5 november 2025

Sarayasign verraste ons in mei 2022 met ‘Throne Of Gold‘, een absolute smaakmaker in de stroom van releases. De band vervolgde haar concept-verhaal met een tweede schijf, ‘The Lion’s Road‘, wederom een ware prachtplaat! Twee jaar na deze release ligt de nieuwe schijf in de mediaspeler, een vervolg en wat voor één! Shadows Of A Dying Light Lees mee(r)!

Saraysign is afkomstig uit Örebro, Stockholm en Falkenberg, Zweden. Drummer Jesper Lindbergh is verantwoordelijk voor het Tolkien-achtige concept van het verhaal achter de platen van deze band. Op de website van de band worden dit verhaal over het bedreigde land Saraya en een persoonlijk liefdesverhaal hierin als dimensie in diverse hoofdstukken uitgelegd. Best ambitieus!

Sarayasign kent ijzersterke muzikanten en een frontman, waar je niet om heen kan; Stefan Nykvist, voormalig zanger van Heartwind, Crystal Blue en het sterke Sweet Freedom, een band met voorliefde voor de rock van het einde van de jaren ’70. Maar de albums klinken ook te gek, deze maal met dank aan producer Jakob Hermann en mixer en mastermind Jacob Hansen. Sarayasign pakt zaken groots aan, de band heeft een moddervet geluid. De muziek is wel wat meer donker van thematiek en logger, moderner wat de muzikale invulling betreft. De plaat kent wederom een deling in twee acts, waarin de verhaallijnen zich ontwikkelen.

En dan de songs; enorm veel diepte, thema’s, die je overdonderen en epische klanken, die lang blijven hangen, de muzikanten zijn gedreven aan het werk! Met ‘Worlds Apart’ heeft Sarayasign zo’n starter in huis. Het is knallen geblazen, aanstekelijke thema’s en refreinen, die blijven hangen.

Opvolger ‘Burn Away’ kent vette riffs, hier hoor je dat de band met moderne metal aan de slag gaat. Op ‘Shades Of Black’ zet de band deze compositiedrift voort. Flarden van Helloween, Evergey zitten prachtig verpakt in deze song!

De titelsong volgt. Langgerekt, gevuld met epische thema’s, mooie vocalen en ijzersterk instrumentenwerk. Het wordt tijd voor een snellere beuker, ‘From Ashes’. Mooie snelle wisselingen van thema’s en volgegoten  met een dikke sound, kan niet beter! ‘The Wanderer’ was de tweede single met invloeden van Fates Warning, Queensryche, en het vroege Dream Theater in een slepende, balladesque achtergrond, let op het mooie gitaarwerk! ‘One Last Cry’ komt hierna, het was de eerste single van de plaat. Het is wat zoeken naar de essentie van deze song, maar het refrein is overtuigend en het gitaarwerk van Peter Lundin, wow!   Daarna komt ‘The Nameless Ones‘ ik was blij met deze beuker met ballen!

‘Coming Home’, duikt weer in de ballad-modus, met de standaard ingrediënten van Sarayasign. In ‘Walk Alone’ pakt de band weer uit met uptempo, groovy riffs. ‘Bleeding Hope’ volgt mooi met een wat nostalgisch Iron Maiden-achtig thema. En eerlijk, de afsluiter ‘Throne Of Gold’ is een absoluut episch monster om het album af te sluiten.

Jeemig, wat een schijf! Ik moet wel wat wennen aan de moderne inslag, de band klinkt wat scherper en bij vlagen ultra-heavy, maar het epische achter de composities en de instrumentale invulling zijn geweldige pluspunten, waardoor ik platen van deze band vaak terugpak. Je moet er echt even voor gaan zitten, want de wendingen in de songs, de magistrale verrassingen én het Tolkien-achtige verhaal, de band neemt je aan de hand mee!  Weergaloze luistertip!

Tracklist

01. Worlds Apart (Shadowlands) 06:36
02. Watching It Burn Away 05:27
03. Shades of Black 04:10
04. Shadows of the Dying Light 06:56
05. From Ashes 04:36
06. The Wanderer 04:55
07. One Last Cry 05:09
08. The Nameless Ones 05:32
09. Coming Home 05:20
10. Walk Alone 05:05
11. Bleeding Hope 04:42
12. Throne of Gold Part III – The Hidden Portal 08:37

Uitgever: Black Lodge Records

Rating: 87/100

Line up

Stefan Nykvist – Vocals
Jesper Lindbergh – Drums, guitars, keyboards
Peter Lundin – Guitars
Daniel Lykkeklev – Bass, keyboards

Website: Sarayasign