Ray Of Light – Salute | CD
Manfred Werger | 9 maart 2025
Een leuke band, die melodieuze, knalharde muziek uit de afgelopen decennia met elkaar verbindt? Ray Of Light is zo’n band! Hun debuut is nét uit, maar de plaat is zeker een luisterproef waard! We gaan op zoek naar de antecedenten van deze Duits-Engelse formatie. Lees mee!

Ray Of Light? Dat bestaat toch al een tijdje? Dat klopt eigenlijk wel. De band werd in 2020 geformeerd door twee leden van de puike, Neurenbergse rockband Frontline, gitarist Robby Böbel (ook bekend van het sterke Evidence One, Talon en Phantom V) en drummer Stephan Bayerlein. Zij zagen een reünie van hun eigen band in rook opgaan en wilden niet langer blijven trekken aan een dood paard. In de jonge Brit Gregg Cromack en in Evidence One, Domain, Waste en Mad Max bassist Thomas ‘Hutch’ Bauer werden nieuwe muzikale vrienden gevonden. De naam Ray Of Light werd de naam van de nieuwe band.
In 2021 startte men met opnames en demo’s, maar die werden ruw verstoord door de ziekte en de dood van Robby Böbel in juli 2022. In de herfst van 2023 pikte de band de draad weer op met de komst van gitarist en producer Jörg Wartmann, hij speelde ooit als vervanger van Böbel in Evidence One. Wartmann produceerde samen met Bayerlein de nummers van deze plaat, hij nam ook de transparante en ruige mix voor zijn rekening. De songs werden door Cromack, Böbel, Wartmann en Bayerlein geschreven, rockveteraan Paul Sabu schreef mee aan de rocker ‘Stand Up’.
Ray Of Light doet denken aan een smaakvolle mix van Winger, Harem Scarem, Buckcherry, de harde melodieuze rock van Frontline, Axe en Guild Of Ages, De stem van Cromack valt op, een beetje in de stijl van Kip Winger. De ritmesectie is heavy en moddervet en Jörg Wartmann strooit met harde riffs en smaakvolle solo’s.
‘Falling To Pieces‘ opent slepend en sterk, gelaagde vocalen in de refreinen, helemaal in de stijl van de latere Winger, geweldige track! Een korte, fraaie solo is pakkend en het nummer kent een rustig thema, dat in een slotrefrein afsluit, iets dat deze band vaker doet. ‘Ray Of Light’ volgt, een heerlijke toetapper met gedubbelde zang en pakkende akkoorden. De track maakt plaats voor ‘Alive‘, een wat duwende track, met invloeden van Frontline. ‘City Of Angels’ is melodieus, minder gruizig, een mooie song met een solistisch middenstuk, heerlijke invulling van Wartmann! ‘Stand Up’ is een drukkend nummer, met ballad moods.
De stamper ‘Best Of Me’ is met de gedragen zang een fijne uitschieter van de plaat. ‘Falling From Grace’ is een mooi nummer, maar verschillende thema’s uit de plaat komen terug, de track lijkt wel wat richtingloos. ‘Frontline ‘ volgt, het is een pakkende, melodieuze rocksong, ook hier is het effect van gedubbelde zang effectief. ‘The Last Day‘ is voor mij de sterkste compositie van de plaat, gebruik makend van de vaste ingrediënten van de band: dubbele zang, bovenliggende refreinen, een duwende ritmesectie en poepruig gitaarwerk! ‘How Long’ sluit de plaat af, een terugkerend gitaarthema en aanstekelijke zangstukken zitten mooi verweven, sterk gedaan!
Ray Of Light komt eigenlijk uit het niets op de markt, de band was hier en daar al afgeschreven. Maar ‘Salute’ is een leuke plaat, die veel luisterbeurten gemakkelijk verdient. Wel zijn er wat terugkerende ideeën in de songs, leuk voor de herkenbaarheid, maar compositorisch laat men hier en daar wat kansen liggen. Alle lof en respect voor het spel en het doorzettingsvermogen van deze mannen, Robert Böbel kan met een gerust hart van bovenaf meeluisteren. Nu snel het podium op, mannen!
Tracklist
01. Falling To Pieces
02. Ray Of Light
03. Alive
04. City Of Angels
05. Stand Up
06. Best Of Me
07. Falling From Grace
08. Frontline
09. Last Day
10. How Long
Uitgever: Baysis Media
Rating: 84/100
Website: Ray Of Light
Line up
Gregg Cromack – Vocals
Jörg Wartmann – Guitars
Thomas Bauer – Bass
Stephan Bayerlein – Drums
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.